Öppna meny

Jag vill byta examinator för min uppgift, går det?

Ja det går. Har du blivit underkänd tre gånger på ett examinerande moment har du möjlighet att begära en ny examinator. Undantag är om det inte finns någon inom rätt kompetensområde för att rätta uppgiften.

BRJU § 2.17

Texten granskad / uppdaterad 2019-12-13

Länsförsäkringar Jönköping